شرکت نوآوران تجهیز استیل با مسئولیت محدود

سال تاسیس برند 1348

شماره ثبت شرکت 24495

logo

جهت اطلاع از قیمت ها با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

آشنایی با سردخانه جسد,مقاله در مورد سردخانه جسد,مقاله سردخانه جسد,کاتالوگ سردخانه جسد,آشنایی با سردخانه جسد و مشخصه های آن,سردخانه جسد چه مارکی بخرم,سردخانه جسد چیست ؟,مشخصات بهترین سردخانه جسد,قیمت سردخانه جسد,قیمت سردخانه بیمارستانی,سردخانه مرده,سردخانه جسد صادراتی,مشخصات سردخانه,فیلم سردخانه جسد,سردخانه جسد,سردخانه کشویی,سردخانه جسد شرکت نوآوران تجهیز استیل,سردخانه بیمارستان,سردخانه کشویی جسد,سردخانه کشویی میت,یخچال میت,یخچال کشویی,یخچال مرده,یخچال مرده شورخانه,یخچال کشودار بیمارستان,یخچال نگه داری مرده,یخجال نگه داری جسد

آشنایی با سردخانه جسد و مشخصه های آن

 • 1399/2/31
 • 844

 

آشنایی باسردخانه جسد و مشخصه های آن

 

https://backority.ir/images/613491.jpg

سردخانه جسد از جمله کاربردی ترین دستگاه ها به شمار می رود، چرا که وجود آن و بهره مندی از قابلیت هایی که دارد، بسیار ضروری و حائز اهمیت است. انسان ها همواره پس از مرگ بر اثر یک سری اتفاقات شیمیایی و زیستی محیطی بوی نامطبوع و نا خوشایندی از جسم خود متصاعد می کنند، بویی که منجر می شود قادر به نگهداری از آن ها در دمای معمولی نباشیم. از آن جا که اجساد نیز بلافاصله پس از مرگ دفن نمی شوند، مستلزم مکانی برای نگهداری می باشند، مکانی که بوی نا مطبوع آن ها مشکلی ایجاد نکند.

بهترین راهکار برای ممانعت از انتشار این بو و ماندگاری جسد تا موعد دفن، نگهداری از آن در دمای فریز و زیر صفر است، فلذا سرد بودن هوای محیط و فیریز شدن جسد، مانع از بروز تغییرات شیمیایی و زبست محیطی خواهد شد.

سردخانه جسد نیز دستگاهی است که با توجه به این راهکار و در راستای نگهداری از جسم انسان های مرده ابداع شده و در حال حاضر از تولیدات گسترده ای برخوردار می باشد. گفتنی است این دستگاه، کاربرد های بسیار حائز اهمیتی دارد، کاربرد هایی که در ادامه به چند مورد از آن ها اشاره کرده ایم:

 • بیمارستان ها

 • پزشکی قانونی

 • غسال خانه

 • روستا ها

 • درمانگاه ها و کلینیک های درمانی

 • و موارد بسیار زیاد دیگری از این قبیل.

بد نیست بدانید سردخانه جسد با عناوین دیگری همچون سردخانه میت، سردخانه بیمارستانی، سردخانه دودکش و ... هم شناخته می شود. حال اگر می خواهید با انواع این دستگاه کاربردی، مشخصه های آن و به طور کلی پارامتر های مربوط به آن بیشتر آشنا شوید، توصیه می کنیم متن زیر را مطالعه کنید؛ فلذا اطلاعات جامع و مفیدی پیرامون این موضوع آورده ایم، اطلاعاتی که اگر قصد خرید نمونه ای از این دستگاه ها را دارید قطعاً برای تان مثمر ثمر خواهند بود.

 

 

معرفی انواع سردخانه جسد

https://backority.ir/images/285196.jpg

سردخانه میت نیز همانند هر دستگاه دیگری دارای انواع مختلفی است، به طوری که اگر بخواهیم انواع آن را معرفی کنیم لازم است نمونه های مختلف آن را از انواع و اقسام زوایا بررسی نمایبم. از این رو در ادامه به دسته بندی های کلیِ این دستگاه ها اشاره کرده ایم، دسته بندی هایی که خود از انواع مختلفی برخوردار هستند:

 • انواع سردخانه بیمارستانی از نظر تعداد کشو یا کابین ها (تک کشویی، دو کشویی، چهار کشویی و الی آخر)

 • انواع سردخانه بیمارستاتی در برند های مختلف ایرانی و خارجی

 • انواع سردخانه جسد بالای صفر و زیر سفر (سردخانه جسدی که در نوع بالای سفر است مختص به نگهداری اجساد برای مدت محدود و به صورت موقت می باشد، انا در مقابل سردخانه های زیر صفر به جهت نگهداری های طولانی مدت مناسب هستند.)

 • انواع سردخانه میت از لحاظ تعداد طبقات

 • و .‌‌..

هر کدام از دسته بندی های انواع سردخانه جسد که به بارز ترین مورد ها در بالا اشاره کرده ایم همواره با توجه به نوع نیاز تقاضا کننده ها و انتظارات آن ها از این دستگاه ابداع شده اند، به گونه ای که هر یک از متقاضیان بسزایی در جامعه برخوردار بوده و نوبه ی خود کاربرد مهمی دارند.

لازم به تاکید است بگوییم اگر قصد خرید این دستگاه را دارید ابتدا نوع نیاز خود را مشخص کرده، سپس با توجه به آن، مدلی را انتخاب نمایید که از بقیه مناسب تر و کارآمد تر باشد.

نحوه ی نصب و راه اندازی سردخانه بیمارستانی

اگر با این دستگاه آشنایی کاملی نداشته باشید، احتمالاً با خود می گویید فرایند سختی برای نصب و راه اندازی دارد، فرایندی که باید به طور تخصصی اجرا شود؛ اما لازم است بگوییم این تفکر کاملاً غلط می باشد، لذا دستگاه های سردخانه جسد به نحوی طراحی و تولید شده اند که همانند یخچال های معمولی تنها اقدام لازم برای نصب و راه اندازی آن ها وصل کردن دو شاخه ی دستگاه به منبع برق است.

توصیه می کنیم بهتر است برای استفاده از این دستگاه ها و جلوگیری از اتفاقات احتمالی، از محافظ ها استفاده کنید، محافظ های برقی که جریان را بهبود داده و مانع از بروز اتفاقات احتمالی ناشی ار اختلالات جریان برق می شوند.

 

برای خرید سرخانه میت باید چه پارامتر هایی را در نظر بگیریم؟

 

آیا از تقاضا کننده های سردخانه میت هستید و قادر به تشخیص نمونه های با کیفیت از بی کیفیت نمی باشید؟ لازم است بگوییم دیگر جای هیچ گونه نگرانی در این زمینه نیست، لذا در این بخش از متن می خواهیم درباره ی پارامتر هایی صحبت کنیم که باید هنگام خرید و انتخاب سردخانه میت در نظر بگیرید.

در واقع در فرایند خرید همه ی دستگاه ها پارمتر هایی هستند که اگر خریدار آن ها را بداند و آگاهانه انتخاب کند به هیچ وجه گرفتار خرید نمونه های بی کیفیت و یا کم کیفیت نخواهد شد. این مسئله در مورد سردخانه میت نه تنها کاملاً صادق است بلکه در نظر داشتن آن ها را به شدت توصیه می کنیم. زیرا وجود تولید کننده هایی که فقط و فقط به کسب سود فکر می کنند و اهمیتی به مقوله ی تولید با کیفیت قائل نیستند، غیر ممکن نیست. از این رو لازم است بدانید برای دوری از چنین تولید کننده های منفعت طلبی می بایست پارامتر های گوناگونی نظیر موارد زیر را در نظر بگیرید تا موفق به خرید نمونه ای با کیفیت شوید:

 

https://backority.ir/images/343045.jpg

 • بررسی میزان کیفیت بدنه ی دستگاه

 • بررسی نوع متریال به کار رفته شده برای کشو ها

 • وارسی میزان کیفیت عایق بندی ها و نوع مونتاژ دستگاه

 • وارسی درب

 • کسب اطلاعات در مورد قابلیت های دستگاه مورد نظر

 • و موارد دیگری از این دست.

 •  

 

از آن جا که به احتمال زیاد ابهاماتی در این رابطه دارید و می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید، در ادامه هر یک از موارد فوق را شرح داده و توضیحات مختصر و در عین حال مفیدی در اختیار خواننده ها قرار داده ایم؛ توضیحاتی که منجر به رفع اکثر ابهامات خواهند شد.

 

بررسی متریال یا جنس بدنه

 

به طور حتم می دانید جنس بدنه در همه ی دستگاه ها بسیار مهم و حائز اهمیت است، زیرا باید با اساس کار دستگاه مربوط هماهنگ بوده و دارای دوام بالایی باشد. گفتنی است در مورد میزان کیفیت سردخانه بیمارستانی و یا سردخانه میت نیز جنس بدنه حرف اول را می زند، به طوری که حتی اگر همه ی پارامتر های نشان دهنده ی کیفیت در یک دستگاه سردخانه جسد و سردخانه بیمارستانی وجود داشته باشد اما فاقد جنس بدنه ی مناسبی باشد، به هیچ وجه نباید آن را تهیه نمایید.

هماهنگ ترین متریال با اساس کار دستگاه های سردخانه جسد نیز متریالی می باشد که نه تنها در برابر سرمای زیاد مقاوم است بلکه دارای ویژگی های دیگری چون ضد رطوبت بودن، داشتن قابلیت شست و شو، ضد خوردگی و ... می باشد.

لازم به گفتن است بدنه ی سردخانه هایی که با استفاده از استیل نگیر ساخته شده اند، از جمله با کیفیت ترین بدنه ها محسوب می شوند. فلذا این متریال به خوبی در برابر سرمای بالا، رطوبت و انواع خوردگی های ناشی از عوامل محیطی، بسیار مقاوم هستند. نا گفته نماند علاوه بر استیل از متریال دیگری به نام گالوانیزه هم در این حوزه استفاده می شود، البته که کیفیت سردخانه های تولید شده با گالوانیزه به پای نمونه های استیل نمی رسد.

پس تمام سعی خود را برای انتخاب و خرید نمونه هایی نمایید که جنس آن ها استیل می باشد، تا از دوام بالا، مقاومت مطلوب و قابلیت های درجه یک این متریال بهره مند شوید.

 

 

بررسی کشو ها

 

 

https://backority.ir/images/898097.jpg

کشو ها نیز از جمله قسمت های بسیار مهی هستند که باید حتماً بررسی شوند. در واقع کشو هایی که دارای ویژگی هایی چون موارد زیر می باشند جزء نمونه های با کیفیت و با دوام محسوب می شوند:

 • از آن جا که کشو ها در واقع به جهت جا به جایی جسد مورد استفاده قرار می گیرند و ممکن است در این فرایند ضربه ببینند، پس لازم است جنسی مستحکم و مقاوم در برابر ضربه داشته باشند، جنسی که تا حد زیادی بتواند در مقابل خسارت های ناشی از ضربات خودداری کنند. از این رو لازم به تاکید است بگوییم علاوه بر جنس بدنه، جنس کشو ها نیز اهمیت بسیار بالایی دارند.

 • کشو های سردخانه جسد عمدتاً دارای چرخ و یا ریل هستند، این بخش ها زمانی که از متریال مناسبی تشکیل شده باشند و دارای مونتاژ خوبی باشند، با کیفیت شمرده می شوند.

 • برای این که کشو ها مدام باید شسته و ضد عفونی شوند، لازم است از متریالی مقاوم در برابر آب و قابل شست و شو برای ساخت آن ها استفاده شود.

 • همان طور که گفتیم کشو های سردخانه جسد مدام در حال جا به جا کردن اجساد هستند، از این رو لازم است دارای وزن سبکی باشند تا فرایند جا به جایی آن ها به آسانی انجام شود.

 • و موارد دیگری همانند مورد های فوق.

لازم است بدانید این قسمت از سردخانه بیمارستانی، قسمتی است که همواره بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، از این رو اگر از کیفیت کمی برخوردار باشد و به سرعت خراب شود، عملاً کل دستگاه بلا استفاده خواهد شد. پس بررسی کشو ها را سرسری نگیرید و این پارامتر را به خوبی از نظر بگذرانید.

 

بررسی کیفیت عایق بندی ها

 

دستگاه هایی که وظیفه ای اعم از گرمایش و سرمایش را بر عهده دارند، اگر از عایق بندی و ایزولاسیون خوبی برخوردار نباشند قادر به اعمال وظیفه ی صحیحی نخواهند بود. با توجه به این مسئله سردخانه بیمارستانی نیز باید عایق بندی خوبی داشته باشد.

در واقع یک عایق بندی مناسب و با کیفیت، نمونه ای است که بتواند کل دمای تولید شده توسط موتور دستگاه را ذخیره کرده و مانع از خروج آن به بیرون شود. بر این اساس به طور حتم درصد پرتی انرژی دستگاه را بررسی کنید و از کم بودن آن اطمینان حاصل نمایید. گفتنی است عایق بندی نا مناسب و نا مطلوب نه تنها منجر به هدر رفت دمای تولید شده یِ داخل کابین دستگاه می شود، بلکه باعث بر مصرف زیاد انرژی برق نیز می گردد. پس اگر به صرفه جویی در مصرف برق و کاهش هزینه های پرداختی برای برق اهمیت می دهید از بررسی این پارامتر به هیچ وجه غافل نشوید.

 

 

توجه به کیفیت موتور

 

 

https://backority.ir/images/866598.jpg

در واقع اگر بخواهیم اجزای دستگاه سردخانه دو کشویی یا همان سردخانه جسد را از لحاظ اهمیت درجه بندی کنیم، موتور می بایست در درجه ی اول قرار گیرد، چرا که این دستگاه زمانی برای نگهداری از اجساد قابل استفاده است که قادر به ایجاد دمای مناسبی باشد و ایجاد این دما همواره در گرو وجود موتور مخصوص است.

لازم است بدانید در ساخت و تولید سردخانه میت از موتور های مختلفی استفاده می شود، موتور های خنک کننده ای که برخی با کیفیت بالا و برخی دیگر فاقد کیفیت هستند. برای این که قادر به تشخیص این مقوله باشید، یعنی نمونه های بی کیفیت و با کیفیت را بشناسید، پارامتر های مختلفی را باید بررسی کنید که در ادامه به برخی از آن ها اشاره کرده ایم:

 • بررسط قدرت آسیب بخار موتور

 • بررسی اوپراتور

 • بررسی کندانسور

 • بررسی آلیاژ مورد استفاده در تولید کندانسور و بدنه ی موتور

 • و بررسی فن نصب شده روی موتور (فن ار اصلی ترین بخش ها برای تولید دمای مناسب است)

با بررسی موارد فوق می توانید موتوری را که راندمان و کارایی بالایی دارد تشخیص داده و سردخانه ی جسد کارآمدی خریداری کنید.

 

وارسی درب سردخانه

 

درب دستگاه سردخانه جسد باید به طور حتم کیفیت مناسبی داشته باشد چرا که وظیفه ی آن در حفظ دمای داخل کابین، بسیار مهم و حیاتی است؛ فلذا اگر درب مناسبی برای دستگاه تعبیه نشود و دارای معایبی چون درز و ... باشد، تمام زحمت های موتور هدر رفته و دمای ایجاد شده، از درز ها به بیرون راه پیدا می کنند.

درب سردخانه ی جسد علاوه بر این که باید فاقد درز باشد، لازم است از جنس و متریال مقاومی ساخته شده باشد. از آن جا که درب ها به طور مکرر در حال باز و بسته شدن هستند، همواره در معرض آسیب های مختلفی ناشی از ضربات احتمالی وارد شده از محیط می باشند. متریال هایی چون استیل ضد زنگ، استیل مغناطیسی و موارد دیگری از این قبیل گزینه های مناسبی برای ساخت و تولید این درب ها می باشد تا از معرض خسارت های ماشی از خطرات مذکور به دور بمانند.

نا گفته نماند هنگام بررسی این قسمت، میزان کیفیت درب را از نظر چفت شدگی نیز در نظر داشته و آن را هم بررسی کنید تا درب دستگاه مورد نظر به خوبی چفت شده و فاقد لقی باشد.

 

برای همین مورد سردخانه دو کشویی و سردخانه های سلولی شرکت نوآوران تجهیز استیل دارای دستگیره انحصاری ریخته گری می باشد که 5 سال ضمانت تعویضدارد .

 

 

بررسی قابلیت ها

 

https://backority.ir/images/676263.png

سردخانه جسد نیز همانند هر دستگاه دیگری دارای یک سری قابلیت می باشد که لازم است هنگام خرید بررسی آن ها را هم به خاطر داشته باشید.

گفتنی است انواع مختلف این دستگاه ها دارای قابلیت های متعددی نظیر موارد زیر می باشد:

 • بکی از این قابلبت ها نشانگری برای مشخص کردن دمای درون کابین دستگاه است. وجود این نشانگر بسیار مهم می باشد، لذا اگر دمای داخل کابین به اندازه ی مناسبی نباشد با توجه به اطلاعات روی نشانگر می توان از این موضوع مطلع شد و اقدامات لازم را انجام داد.

 • وجود قسمتی برای تغییر دمای داخل کابین به صورت دستی، از دیگر قابلیت ها و امکاناتی است که برای انواع این دستگاه ها در نظر گرفته می شود‌.

 • و یکی از قابلیت های خوبی که اکثر دستگاه های با کیفیت دارند این است که هر طبقه دارای کنترل جداگانه ای می باشد. با وجود این قابلیت می توان فقط در صورت نیاز موتور و ترموستات طبقه ی مورد نیاز را روشن کرد. قابلیت کنترل مجزای طبقات تاثیر بسزایی در راستای کاهش مصرف انرژی به همراه دارد.

لازم به گفتن است به طور کلی این دستگاه ها در زمره ی دستگاه هایی قرار می گیرند که دارای سیستم و قابلیت های نسبتاً ساده ای هستند و نباید از آن ها انتظار قابلیت های پیچیده و اضافه ای را داشت.

 

ویژگی های یک سردخانه جسد باکیفیت

 

 

https://backority.ir/images/106712.png

اگر تا اینجا همراه بوده و متن فوق را مطالعه کرده باشید به طور حتم از ویژگی های عمده و کلی نمونه های با کیفیت مطلع شده اید، اما برای فهم بهتر و مفید تر در ادامه مروری مختصر بر ویژگی های یک سردخانه جسد با کیفیت ارائه داده ایم که عبارت هستند از:

 • مصرف انرژی پایین از جمله مهم ترین ویژگی هایی است که یک سردخانه ی جسد با کیفیت داراست. به نحوی که این صرفه جویی در مصرف انرژی هیچ گونه تاثیری در راندمان و کارایی دستگاه ندارد.

 • نمونه های با کیفیت همواره دارای وزن متعادلی هستند، وزنی که فرایند جا به جایی آن ها سهل و آسان می باشد.

 • هنگام روشن شدن، دمای داخل کابین ها به سرعت کاهش یافته و به اندازه ی مورد نیاز برای حفظ و نگهداری اجساد می رسد.

 • دارای برانکارد های مخصوصی هستند که هنگام جا به جایی و انتقال جسد مورد استفاده قرار می گیرند.

 • دارای چرخ هایی هستند که به جهت سهل کردن فرایند جا به مایی نصب شده اند..

 • سردخانه ی جسد لازم است زود به زود شسته و ضد عفونی شود، از این رو قابلیت شستن از دیگر ویژگی های این دستگاه ها است‌.

 • پیرو مورد قبلی لازم به گفتن است یک سردخانه ی جسد با دوام دارای جنسی ضد زنگ می باشد.

 • استحاکام بالایی دارد.

 • دمای آن ها ما بین درجات ۸ الی ۵۰ درجه ی سانتی گراد زیر صفر قابل تغییر است.

 • بدنه ی این نمونه ها نه تنها مقاوم و مستحکم می باشد، بلکه به صورت ضد خش نیز است.

 • دارای موتور هایی با راندمان بالا هستند، موتور هایی که از نشان استاندارد برخوردار می باشند‌.

 • از نظر وزارت بهداشت کشور و جهان مورد تایید هستند.

 • و موارد دیگری از این قبیل.

 

استعلام قیمت سردخانه جسد

 

https://backority.ir/images/378134.jpg

تقاضا کننده های سردخانه جسد علاوه بر این که می کوشند نمونه ای با کیفیت و با دوام تهیه کنند، همواره خواستار پرداخت بهای کمتری هستند؛ بهایی که در قبال تهیه ی نمونه های با کیفیت، مقرون به صرفه نیز باشد. از این رو پیش از خرید می کوشند از قیمت انواع نمونه ها مطلع شوند تا با توجه به بودجه ی خود نمونه ی مناسبی یافته و خریداری کنند.

 

قیمت این دستگاه به عوامل گوناگونی بستگی دارد، عواملی که برخی از بارز ترین ها عبارت هستند از:

 

 • میزان کیفیت دستگاه

 • اعتبار برند تولید کننده

 • میزان قابلیت های دستگاه

 • ظرفیت دستگاه و یا به عبارتی دیگر تعداد کابین ها

 • روش خرید

 • بود و نبود واسطه در خرید

 • نوسانات اقتصادی کشور

 • و ...

 

پر واضح است دستگاهی که با کیفیت تر باشد، توسط برندی معتب تر تولید شده باشد و از قابلیت ها و ظرفیت بالایی برخوردار باشد به مراتب گران تر خواهد بود. اما اگر از طریق روش خریدی مناسب، مستقیم و بدون واسطه به خرید بپردازید قطعاً بهای نازل تری نسبت به بازار پرداخت خواهید کرد.

حال سوال این جاست برای استعلام قیمت سردخانه جسد چه اقدامی بهتر و مناسب تر است؟

اولین راهکاری که به جهت استعلام قیمت به ذهن هر کسی خطور می کند، پرس و جوی حضوری از فروشندگان انواع و اقسام دستگاه های سردخانه میت است. اما از آن جا که این راهکار مستلزم صرف وقت و هزینه ی قابل توجهی می باشد، توصیه می کنیم از وجود وب سایت های فروش آنلاین بهره مند شوید. لذا مراجعه به این وب سایت ها نه تنها ملزم به صرف وقت کمی است، بلکه می توانید در هر جا و هر مکانی که باشید به استعلام قیمت متنوع ترین برند ها و مدل ها بپردازید.

 

بهترین اقدام برای خرید باکیفیت ترین سردخانه میت

 

تا به این جا پارامتر های مختلفی را شرح دادیم که اگر آن ها را بررسی کنید و در نظر داشته باشید می توانید موفق به خرید و تهیه ی نمونه های با کیفیت شوید، اما مشکل این جاست که برخی افراد قادر به بررسی و در نظر گرفتن پارامتر های مذکور نیستند به همین دلیل همواره به دنبال راهکار ساده تری می باشند.

 

لازم به گفتن است بهترین و ساده ترین اقدام برای خرید با کیفیت ترین نمونه ها مراجعه به یک مرکز فروش معتبر و شناخته شده می باشد، مرکز فروشی که همواره می کوشد در راستای اهدافی چون موارد زیر اقدام کند:

 

 • ارائه ی با کیفیت ترین دستگاه های سردخانه میتی که توسط بهترین برند ها تولید شده باشند.

 • دریافت مقرون به صرفه ترین و منصفانه ترین مبالغ ممکن

 • ایجاد انواع و اقسام راهکار های فروش اعم از حضوری و غیر حضوری

 • ارائه ی مشاوره به متقاضیان در راستای انجام خریدی مطلوب

 • ارائه انواع خدمات پس از فروش و در حین فروش

 • و ...

 

گفتنی است موارد فوق تماماً منجر به تحقق یک هدف یعنی جلب رضایت مطلوب مشتری ها هستند.

 

 

فیلم سردخانه جسد نمونه دستگیره